Научная деятельность

НАУЧНАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ КАФЕДРЫ (*.pdf)

 • Традиційні наукові напрямки: доклінічні дослідження субстанцій рослинного та синтетичного походження, лікарських форм. Пріоритетним напрямком наукових досліджень співробітників кафедри є вивчення лікарських препаратів, що впливають на метаболічні процеси в організмі, на шлунково-кишковий тракт та мають гепатопротекторну, протизапальну, репаративну, цукрознижуючу та антикоагулянтну дію. За ціми напрямками на кафедрі проводились доклінічні дослідження наступних фармацевтичних препаратів – адіахрому (гіпоглікемічний препарат), ріфлану (40% настойка з листя смородини черної), рібіфлану (70% настойка з листя смородини черної), апівену (таблетки для электрофорезу на основі бджолиної отрути), екстракту з кори осики (протизапальний засіб), «Евкаболу» (гідрофільний екстракт листа евкаліпту), ліпофільного екстракту сої, мазі Гексафен, супозіторіїв на основі водного екстракту з шишок хмелю (ЕШХ), гідрофільного екстракту сої, екстракту листків кукурудзи, похідних N-R-антранілових кислот, нової мазі ліпофільного комплексу із кори осики, екстракту з листя хмелю звичайного, нового синтетичного похідного бензопірану, нових комбінованих супозироріїв «Клімедекс», рослинних комплексів на основі сої та люцерни за результатами яких було захищено понад 30 кандидадських та докторських дисертацій. На стадії промислового випуску знаходяться препарати гліфазин (гіпоглікемічний препарат з квасолі), БАД на основі росторопши та настойка з листя ореху грецького.

 

Завершені доклінічні дослідження та надана інформація до заводу АТ «Лекхім-Харків»:

 1. «Меланізол», песарії, протизапальна та антибактеріальна дія при захворюваннях жіночих статевих органів

За ініціативними науково-дослідними роботами на кафедрі продовжуються доклінічні дослідження оригінальних лікарських препаратів:

 1. Препарат з люцерни (Медікабол) – регулятор білкового обміну. (проф. Малоштан Л.М., доц. Єрьоменко Р.Ф.). Розробка знаходиться на ФК «Здоров’я».
 2. Вивчення гіпоглікемічної дії біофлаваноїдного комплексу з квасолі (проф. Малоштан Л.М., доц. Рибак В.А.).
 3. Мазь на основі екстракта кореня солодки для лікування дерматиту (проф. Малоштан Л.М., Аспірант Зегхдані Ессам Гургані).
 4. Песарії “Клімедекс” з протизапальною та антибактеріальною дією для лікування захворювань жіночих статевих органів (проф. Малоштан Л.М., доц. Должикова О.В.).
 5. Гель та мазь на основі екстракта кореня солодки для лікування алергічних ринітів, стоматитів та дерматитів (проф. Малоштан Л.М., доц. Яценко О.Ю.).
 6. Водні та спиртові екстракти лікарських рослин (листя та плоди фейхоа, листя ряски) з тиреотропною дією (доц. Кононенко А.Г., наук. кер. проф. Кравченко В.М.).
 7. Водні та спиртові екстракти лікарських рослин (ламінарія, фукус, цетрарія) з тиреотропною дією (доц. Щербак О.А., наук. кер. проф. Кравченко В.М.).
 8. Водні та спиртові екстракти лікарських рослин (слані ламінарії, зюзник) з тиреотропною дією (здобувач Орлова В. О., наук. кер. проф. Кравченко В.М.).
 • Нові наукові напрямки:
 • а) при кафедрі фізіології та анатомії людини знаходиться проблемна лабораторія морфофункціональних досліджень (ПЛМД) акредитована в 2002 р. у відповідності до вимог ISO/IES 17025, на базі якої проводяться випробування з вивчення безпеки парфюмерно-косметичної продукції, діетичних добавок, виробів медичного призначення, лікарських засобів;
 • б) вивчення проникності субстанцій та лікарських засобів на культурі клітин.

С 2001 ежегодно кафедра физиологии и анатомии человека организует и проводит городскую межвузовскую студенческую научную конференцию по физиологии (а с 2014 Всеукраинскую студенческую научную конференцию по физиологии с международным участием): “Физиология медицине, фармации и педагогике: актуальные проблемы и современные достижения “с участием студентов СНО кафедры биологии, физиологии и анатомии человека НФаУ, кафедры физиологии ХГМУ, кафедры валеологии ХНПУ им. С. Сковороды.

Ежегодно студенты СНО кафедры физиологии и анатомии человека НФаУ участвуют в первом и втором туре Всеукраинской научно-практической конференции студентов и молодых ученых «Актуальные вопросы создания новых лекарственных средств», в ежегодном областном конкурсе «Лучший молодой ученый Харьковщины», а также в международных симпозиумах и конференциях. Работы студентов неоднократно отмечались призовыми грамотами и дипломами, грантами и именными стипендиями.

Print Friendly, PDF & Email